Domů » Blog » O autorovi

O autorovi

Michal Vitásek | Fotografie krajiny okolo násJmenuji se Michal Vitásek, jsem z Prahy a jsem fotograf. Převážně se věnuji fotografování krajiny a architektury, ale naskytne-li se příležitost fotografovat jiná témata, nepohrdnu jimi. Ve svých fotografiích se snažím zachytit krásy prchavých okamžiků, které jsou prodchnuty prvními či posledními slunečními paprsky. Světlo hraje v krajinách, které prezentuji, hlavní roli. Je to element, který dokáže proměnit pěknou krajinu v pohádkovou scenérii a dodat jí tak punc výjimečnosti. Nezáleží na tom, zdali se jedná o velehory nebo o intimitu lesního zátiší. Krása je v jedinečnosti zaznamenané chvíle, v oku lahodící kompozici a v prožitku fotografie jako uměleckého sebevyjádření autora.

Fotografuji technikou Canon, které také bezmezně věřím. I když je tvůrčí fotografie vesměs dílem autora, nikoliv přístroje, a i jistá nepřehlédnutelná část technické kvality fotografie je na zručnosti a umu fotografově, nelze podceňovat kvalitu záznamu fotoaparátu a zobrazovací vlastnosti objektivů. Sebelepší fotoaparát nepořídí dobrou fotografii v rukou „nedouka”, ale nekvalitní technika může zkazit neopakovatelný okamžik. Nikdy proto nepodceňuji otázku technického vybavení a jeho údržby.

Fotografie Prahy

Praha je svým bohatstvím motivů nevyčerpatelná fotografická studnice. Každým dnem může nabídnout něco nového a oděná v různém světle odhaluje svou krásu těm, kteří se umějí dívat.

Panoramatické fotografie

Fotografie s extrémně širokým záběrem mě vždy lákala svou komplexitou. Spojí-li se navíc panoramatická fotografie s Pražskou tématikou, jsem naprosto ve svém živlu.

Černobílé fotografie

Černobílá fotografie mi umožňuje oprostit diváky od běžného (barevného) pohledu na svět a lépe reprodukovat atmosféru fotografovaného místa.

Fotografické kurzy

Baví Vás fotografovat a chtěli byste dělat lepší fotografie než dosud? Pak je fotografické školení s Michalem Vitáskem určeno právě Vám! Neváhejte a přihlašte se na některý z vypsaných termínů.

Nejnovější zápisky

Letní Toskánsko

Na začátku července 2009 jsme se vydali s kamarády z fotopivo.cz na letní fotografickou výpravu do prosluněného...

čti více >

Podzimní České Švýcarsko

Na podzim se stalo pravidlem, že s kolegy z fotopivo.cz vyrážíme na velkou společnou výpravu do Českého...

čti více >

Podzimní Slovenská výprava

Ze začátku podzimu 2008 jsme se rozhodli vypravit se na Slovensko. Opět ve stejném složení jako do Toskánka...

čti více >
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace